فهرست مطالب

کلینیک تزریق فیلر بینی در اندیشه احساسی که بسیاری از مردم در مورد بینی خود دارند این است که از بینی خیلی بزرگ، خیلی کوچک، کج یا ناهمواری برخوردار هستند. چیزی که افراد از آن بی‌خبر هستند این مسئله است که، بینی بدشکل را می‌توان به سادگی و به سرعت بدون جراحی و زمان کوتاهی درمان کرد، تنها با استفاده از کمی فیلر بینی.

درمان‌های زیبایی غیرجراحی معمولاً توسط بیماران ترجیح داده می‌شود، چرا که اثرات آنها بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده بوده و بیماران می‌توانند در همان روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

تصور غلط رایجی که در مورد تزریق فیلر به بینی وجود دارد این است که فیلر یا پرکننده‌های پوستی باعث بزرگتر نشان دادن صورت و بینی شما می‌شوند. با این حال، این تصور به هیچ وجه درست نیست، چرا که قادرند درست برعکس عمل کنند. با اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر، تغییرات بهتری در ظاهر صورت شما ایجاد خواهد شد.

فیلر بینی چیست؟

پرکننده‌های بینی یک راه حل غیرجراحی برای کمک به کوچکتر و باریکتر به نظر رسیدن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی هستند. با استفاده از تزریق اسید هیالورونیک در نقاط استراتژیک، یک دکتر جراح زیبایی قادر است تا پل بینی را باریک کرده، اندازه سوراخ بینی را کاهش داده و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری صاف، بدون نیاز به جراحی ساده‌تر نماید.

فیلر بینی چگونه است؟

اجازه بدهید نگاهی دقیق‌تر به این موضوع داشته باشیم. چهره‌ها با نحوه انعکاس نور از سطح پوست درک می‌شوند. این روش هنگامی که توسط یک دکتر تزریق فیلر انجام می‌شود، پرکننده می‌تواند به آرامی روی پل بینی شما قرار بگیرد و مناطقی را که نور بیشتر از آن منعکس می‌شود را ردیابی نماید. یک دکتر جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی بدون جراحی می‌تواند به خوبی پل بینی را باریک کند و ظاهری کوچک تری ایجاد کند.

فیلر بینی چگونه انجام می‌شود؟

دکتر فیلر بینی قبل از شروع درمان بایستی رابطه‌ ما‌‌بین بینی و لب، چانه‌ها و گونه‌ها را عمیقا مورد بررسی قرار دهد. اصلاح بینی ممکن است نیاز به بازسازی لب یا چانه برای هماهنگی بهتر کل صورت داشته باشد. بیمار باید در حالت نیمه نشسته و سر در پشت تخت جراحی در حالت هایپراکستنشن (۱۱۰-۱۲۰ درجه) قرار گیرد تا وضعیت قرارگیری راحتی داشته باشد. بی‌حسی منطقه‌ای به ندرت مورد نیاز خواهد بود، اگرچه در صورت تزریق در نزدیکی نوک بینی، بی‌حسی موضعی گزینه مفیدی برای افراد به شمار می‌رود.

در این روش رینوپلاستی غیرجراحی از مواد پرکننده پوستی برای تغییر شکل بینی استفاده می‌شود. یک ماده تزریقی ژل مانند (معمولا اسید هیالورونیک) در زیر پوست شما در مناطقی که می‌خواهید خطوط یا حجم بیشتری داشته باشید، وارد می‌شود. گاهی اوقات از بوتاکس، یکی دیگر از منابع قابل اعتماد نیز استفاده می‌شود. ماده پرکننده در جایی که در لایه‌های عمیق‌تر پوست شما تزریق می‌شود ته نشین گردیده و شکل خود را حفظ می‌کند. در نتیجه این روش درمانی می‌تواند ظاهر بینی شما را از ۴ ماه تا ۳ سال، بسته به نوع پوست، نتایج مورد نظر و ماده مورد استفاده، تغییر دهد. در این مورد می توانید با یک دکتر پوست مشورت کنید.

مراقبت‌های بعد از انجام تزریق فیلر

 • بعد از انجام این عمل بایستی به مدت ۴ ساعت از انجام هر گونه آرایش و استفاده از رژ لب خودداری شود.
 • تا ۲۴ ساعت آینده نباید فعالیت شدید مانند ورزش کردن انجام شود.
 • استفاده از مشروبات الکی می‌تواند احتمال کبودی‌های محل تزریق را دو چندان کند.
 • استفاده از یخ و کمپرس سرد می‌تواند به کاهش تورم و کبودی کمک کند.
 • بعد از انجام این روش تا یک هفته نباید شنا و ورزش‌های آبی انجام شود.
 • از اپیلاسیون، سفید کردن، استفاده از موچین یا استفاده از کرم موبر در ناحیه مورد درمان خودداری کنید.

اصلاح عدم تقارن بینی با تزریق فیلر بینی برای بینی گوشتی

می‌توان با قرار دادن پرکننده‌های پوستی در نقاط استراتژیک روی بینی بد شکل، شکل بینی را دوباره متعادل کرده و عدم تقارن را اصلاح نمود. قسمت پایین بینی اغلب به دلیل برآمدگی، فرورفتگی یا ناهمواری، نامتقارن ظاهر می‌شود. اما زمانی که توسط یک دکتر زیبایی مجرب انجام شود، می‌توان آن‌ها را با پرکننده‌های بینی تغییر شکل داد و اصلاح نمود. علاوه بر این، اندازه سوراخ بینی را می‌توان با تزریق فیلر پوستی در گوشه‌های بینی کاهش داد.

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

می‌توان گفت مواردی وجود دارند که پاسخ مناسبی به درمان‌های ارائه شده با تزریق فیلر می‌دهند. این موارد عبارت‌اند از:

 • پیری بینی: با افزایش سن استخوان فک بالایی که تکیه گاه ساختاری نوک بینی است از بین می‌رود. در نتیجه نوک بینی شروع به افتادن می‌کند و عرض پایه بینی کاهش می‌یابد. این وضعیت را می‌توان با فیلر بینی اصلاح کرد تا به اندازه این پایه افزوده شده و برآمدگی مربوطه به نوک بینی بالا رود.
 • پل بینی صاف: استفاده از پرکننده پوستی در خط وسط بینی می‌تواند این وضعیت را بهبود ببخشد. این شرایط یکی از ویژگی‌های رایج در بیماران آسیایی به شمار می‌رود.
 • برآمدگی نوک بینی: امکان اصلاح این وضعیت با تزریق فیلر وجود دارد.
 • اصلاح عمل جراحی قبلی: بی نظمی‌های بعد از جراحی بینی را می‌توان با استفاده از پرکننده بینی بهبود بخشید. اما بایستی این وضعیت با جراح پلاستیک مورد بحث قرار بگیرد.
 • اصلاح زاویه نازو فرونتال: این زاویه را می‌توان با فیلر در ناحیه پل بینی بهبود بخشید. این وضعیت بیشتر در طرفین بینی مشاهده می‌شود.
 • به طور کلی هر گونه برجستگی و عدم تقارنی در بینی با کمک این روش قابل اصلاح است.

معایب فیلر بینی

از آنجایی که هر کس بینی متفاوتی دارد و به دنبال کسب نتایج متفاوتی از انجام این عمل است، بدین ترتیب ممکن است برای برخی از بیماران انجام جراحی بهترین راه حل باشد. از فیلر به منظور حجیم کردن بینی با حجم دادن به پل، نوک بینی یا یکنواخت کردن بی نظمی‌ها استفاده می ‌شود. اگر کسی تمایل به داشتن بینی بسیار کوچک‌تر یا برآمدگی شدید دارد، جراحی به احتمال زیاد گزینه بهتری برای او خواهد بود.

لیفت بینی با فیلر (رینوپلاستی غیر جراحی)

با بالا رفتن سن زنان و مردان، بینی شروع به پایین آمدن می‌کند. افتادگی بینی را می‌توان با تزریق فیلر در پایه بینی درمان کرد تا باعث بلند شدن آن شود. مسلماً، روش فیلر بینی با نخ می‌تواند کمی ناراحت‌کننده باشد و باعث آبریزش چشم شود، اما همچنین قادر است بدون بالا بردن بیش از حد بینی جذاب به نظر برسد.

با مشاهده تصاویر فیلر بینی قبل و بعد، متوجه نتایج شگفت انگیز بدست آمده حاصل از این روش خواهید شد.

قیمت فیلر بینی

قیمت هر چهره‌ای متفاوت است. بنابراین چیزی به عنوان عدد ثابت قیمت فیلر برای گونه، چانه، فک و بینی وجود ندارد. این حالت بستگی به ویژگی‌های صورت شما و نیازهای چهره فردی‌تان دارد.

آیا فیلر بینی دائمی است؟

بسته به نوع فیلر مصرفی ماندگاری این روش متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال پرکننده‌های سیلیکونی نوعی فیلرهای دائمی هستند که می‌توانند جایگزین روش‌های موقتی گردند. در چنین حالتی در صورتی که فردی از جراحی رینوپلاستی قبلی خود ناراضی باشد، دیگر نیازی به انجام جراحی ترمیمی مجدد نخواهد بود چرا که این روش جایگزین ایمنی برای جراحی بینی مجدد به حساب می‌آید.

آیا فیلر بینی عوارض دارد؟

انجام این روش بدون درد است و معمولا بعد از اعمال بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. افراد بعد از انجام این روش قادر به از سرگیری فعالیت‌های روزانه خود خواهند بود. از آنجایی که پرکننده در عمق استخوان قرار می‌گیرد، به ندرت ممکن است کبودی یا تورم همراه با این روش وجود داشته باشد.

فیلر بینی چه مدت ماندگاری دارد؟

درمان‌های دائمی رینوپلاستی غیرجراحی یا همان فیلر با Silikon-1000 در صورتی که به صورت دقیق و ایمن تزریق شوند، ماندگاری ۵۰ ساله دارند. نتایج حاصل از فیلر میکروقطره، به صورت دائمی و طبیعی به دست می‌آید در حالی که پرکننده‌های موقت معمولاً در عرض ۶ ماه تا یک سال حل می‌شوند.

آیا فیلر بینی ضرر دارد؟

برخلاف پرکننده‌های ژل موقت، درمان‌های میکرو قطره سیلیکون-۱۰۰۰ یا فیلرهای دائمی هرگز با نکروز، کوری، عفونت، بیوفیلم یا مهاجرت همراه نیستند. عوارضی مانند ندول‌ها، برآمدگی‌ها و قرمزی طولانی‌مدت ممکن است پس از هر درمان تزریقی با فیلر رخ دهد. این موارد فقط در تعداد انگشت شماری از افرادی که تحت درمان با این روش قرار گرفته‌اند رخ داده است.

چه زمانی باید به متخصص زیبایی مراجعه کرد؟

همانند انجام هر روش پزشکی، خطراتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. اکثر بیماران درجاتی از تورم مرتبط با این درمان را خواهند داشت، اما این شرایط طی چند روز آینده برطرف می‌شود. اما همچنان امکان کمی ناراحتی، خونریزی یا کبودی وجود دارد. در استرالیا مواردی از آسیب عروقی مشاهده شده که طی آن فیلر به طور ناخواسته به رگ خونی تزریق شده است. اگر چه این موارد بسیار نادر هستند اما در صورت وقوع می‌توانند منجر به نکروز پوست یا حتی کاهش بینایی گردند. منطقه بینی با خطر بالاتری برای تزریق فیلر در نظر گرفته می‌شود. دانش کامل آناتومی صورت و تکنیک‌های تزریق ایمن می‌تواند این خطر را تا حد زیادی به حداقل برساند، اما اگر نشانه‌ای رخ دهد، فیلر باید سریعا با تزریق مواد حل کننده از بین برود.

سوالات متداول تزریق فیلر

بله لازم است، زیرا پزشک خصوصیات صورت شما و تقارن آن را مورد بررسی قرار می دهد و به شما پیشنهاد می کند که چه میزان و در چه نقاطی به تزریق ژل نیاز دارید. پزشک هم چنین شما را از عوارض و مراقبت های قبل و بعد از تزریق آگاه خواهد کرد.

 • از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات به مدت یک تا دو هفته دوری کنید.
 • شستن ملایم صورت بلامانع است.
 • از خارش و ماساژ ناحیه تزریق شده برای حداقل چهار ساعت بپرهیزید زیرا ژل در آن زمان فرم می گیرد.

ژل ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن ها بین شش ماه تا دو سال ماندگاری دارد. مثلا ژل های بر پایه هیالورونیک اسید حدود شش ماه ماندگاری دارند. این ماندگاری می تواند در افراد متفاوت مدت زمان های متفاوتی طول بکشد.

اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود.

به جهت جلوگیری از درد هنگام تزریق فیلر از مواد بی حس کننده استفاده می شود، بنابراین این تزریقات درد زیادی را به فرد تحمیل نمی کنند. علاوه بر این موارد تشکیل دهنده فیلر ها غالبا خود دارای میزان کمی بی حس کننده است که در کاهش درد موثر خواهد بود.

فیلر پوست ماده‌ای ژل مانند است که عملی مشابه با یک قند بدن طبیعی که به نام اسید هیالورونیک شناخته می‌شود، دارد. این باعث می‌شود استفاده از آنها در پوست بسیار بی خطر باشد، زیرا بدن به مرور زمان این ماده را می‌شکند و جذب می‌کند. تزریق فیلر شما باید توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود تا از همه لحاظ نسبت به ایمن بودن این تزریق اطمینان حاصل کنید.

فیلرهای پوستی حاوی ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید (HA) هستند که به طور طبیعی در پوست، چشم‌ها و مفاصل ما وجود دارد. همانند سایر مواد طبیعی از جمله کلاژن و الاستین که با افزایش سن کاهش می‌یابد و در نتیجه باعث می‌شود پوست ما به دلیل عدم وجود آنها در ساختار صورت انعطاف پذیری کمتری پیدا کند، اسید هیالورونیک نیز با افزایش سن کاهش می‌یابد. تزریق فیلر این افت حجم را ترمیم می‌کند و خطوط و چین و چروک‌ها را هموار می‌کند. علاوه بر این، HA بسیار آبرسان است و می‌تواند ظاهر پوست را بهبود بخشد.

دوام نتایج حاصل از تزریق ژل یا فیلر در هر مشتری متفاوت است و بنابراین از یک شخص تا شخص دیگر فرق می‌کند. به طور کلی، نتایج تزریق ژل شما می‌تواند تا 6 الی 12 ماه دوام داشته باشد. پس از این مدت، برای حفظ نتایج آن به شارژ و تزریق مجدد نیاز خواهید داشت.
این بستگی به:

 • * نوع فیلر پوستی مورد استفاده
 • * قوام آن (نرم ، متوسط یا سخت)
 • * مقدار استفاده شده و محل تزریق دارد.

بیشتر فیلرهایی که ساختار آنها ژل کربوهیدرات است بین 6 تا 24 ماه دوام دارند. نتایج تزریق فیلر در افراد زیر مدت کمتری دوام دارد:

 • * افراد سیگاری
 • * متابولیسم بالایی داشته باشید.
 • * بطور جدی سعی در کاهش وزن دارید.
 • * در رژیم غذایی کربوهیدرات محدودی دارید.
 • * تحت فشارهای عاطفی قرار دارید.
 • * درگیر برنامه‌های شدید ورزشی هستید.

کبودی و تورم شایع‌ترین عارضه جانبی هر نوع درمانی است که مبتنی بر تزریق باشد. برای به حداقل رساندن این عوارض جانبی، به بیماران توصیه می‌شود تا یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضد التهاب مانند آسپیرین (مگر اینکه به دلایل پزشکی باشد) ایبوپروفن، مکمل‌های روغن ماهی، چای سبز، سیر، جینکو و سایر محصولات گیاهی خودداری کنند. همه این محصولات باعث افت فشار خون و افزایش زمان لخته شدن آن می‌شوند، بنابراین خطر کبودی را افزایش می‌دهند. پس لطفا در صورت استفاده از هرگونه دارویی در زمان مشاوره اولیه خود، این موارد را به کادر درمانی اطلاع دهید.

مصرف الکل نیز خطر ابتلا به کبودی را افزایش می‌دهد و مصرف آن باید یک روز قبل از عمل به حداقل برسد. همچنین پزشکان بیماران خود را چند روز قبل از تزریق تشویق به شروع مصرف قرص‌های آرنیکا می‌کنند. آرنیکا یک مکمل گیاهی است و مشاهده شده است که خطر ابتلا به کبودی را کاهش می‌دهد. این دارو در بیشتر داروخانه‌ها قابل تهیه است.

تزریق ژل یک عمل سر پایی است و به استراحت بالینی نیاز ندارد. معمولا افراد پس از تزریق می توانند عملکرد روزانه خود را ادامه دهند.اما ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد که پس از دو روز رفع می شود.

خیر ژل های استاندارد و مورد تائید FDA همچین عوارض جانبی را ندارند و این ژل ها غیرقانونی و بعضا تقلبی هستند. این ژل ها ممکن است به عنوان ژل های چینی با قیمت ارزان به فروش برسند و استفاده از ان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 • * افراد دارای عفونت در منطقه تزریق
 • * افراد مستعد به تشکیل گوشت اضافه و اسکار
 • * زنان باردار یا شیرده

بله تزریق ژل همراه بوتاکس در چروک های عمیق بسیار موثر خواهد بود و ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.

از تزریق ژل می توان در نواحی مختلف صورت مثل لب، گونه، چانه، اطراف چشم، چروک های پیشانی و برای بالا بردن ابرو استفاده نمود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

4.7/5 - ( 7 رأی )

در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی

برای دوستان به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای زیباجویان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved